Међународна научна сарадња Алфа БК универзитета
Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / Међународна научна сарадња Алфа БК универзитета

Међународна научна сарадња Алфа БК универзитета

ВЕСТ, 27.02.2019

У петак, 22 2.2019. на нашем Алфа БК универзитету одржан је радни састанак поводом припреме заједничког међународног научног пројекта (у оквиру позива ХОРИЗОН 2020) од стране нашег Универзитета и IFAC – CNR Фиренца, ENEA, Фраскати из Италије, National Technical University of Athens, Атина из Грчке и National Technical University of Ukraine, из области херитологије, историје уметности, техничких наука, економије и дигиталних технологија.

Конструктивни радни састанак, који је организован на нашем Универзитету посредством видео-конференције, био је прилика да се на једном месту окупе стручњаци из различитих области како би се, на основу заједничке платформе, договорили будући кораци везани за сарадњу и рад на реализацији заједничког пројеката на тему „Инклузија русинске мањине у европски културни миље“. Поред колега из Србије,Грчке и Италије, који су посредством видео конференције активно учествовали у дискусији, састанку су присуствовали и ректорка Алфа Бк универзитета, проф. др Јозефина Беке Тривунац, која нам се на самом почетку обратила поздравним речима добродошлице, проректор за наставу, проф. др Миљана Барјактаровић, проректор за међународну сарадњу, проф. др Александар Прњат, историчари уметности, проф.др Владимир Симић, др Александра Кућековић. математичар проф. др Дејан Ђукућ, ИТ менаџер асистент МР Владимир Шашо, Састанак је водио проф. др Јоаким Стрибер професор нашег Универзитета.

На састанку су договорени даљи кораци за припреме овог међународног пројекта.