Студенти Факултета за стране језике на пројекту Вики студент
Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / Студенти Факултета за стране језике на пројекту Вики студент

ВЕСТ, 21.03.2017

Факултет за стране језике склопио је Споразум о сарадњи на образовном програму са Викимедијом Србије

Студенти Факултета за стране језике на пројекту Вики студент

У просторијама Алфа БК универзитета, 20. марта 2017. године, менаџер образовног програма Викимедије Србије Небојша Ратковић одржао је радионицу за студенте треће и четврте године Факултета за стране језике који ће бити укључени у пројекат Вики студент. Овом активношћу започела је сарадња између Факултета за стране језике и Викимедије Србије. Својим програмским активностима Викимедија Србије подстиче употребу, стварање и ширење слободног знања, као и повећање дигиталне писмености студената кроз рад на различитим пројектима. Пројекат подразумева писање чланака на Википедији и постављање дигиталних садржаја на Викимедијину оставу, као и обогаћивање неког другог Вики-пројекта.