Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / “Trick or treat” – Легенда о Ноћи вештица (предавање студената четврте године Факултета за стране језике)

ВЕСТ, 28.10.2020

Уз поштовање свих мера заштите здравља, а на иницијативу студената четврте године Факултета за стране језике Алфа БК Универзитета, у петак, 30.10. 2020. у 15 часова, организоваће се дружење посвећено прослави предстојеће Ноћи вештица (“Halloween”) у овим измењеним и помало застрашујућим околностима за целокупно човечанство. Присутни ће имати прилике да се упознају са традицијом и обичајима везаним за прославу овог келтског празника који све већу популарност доживљава и на нашим просторима последњих година.

Уз разговор о хорор жанру у књижевности и на филму, инсертима из анимираног филма „Изузетне приче“ сачињеног од пет прича Едгара Алана Поа и кроз читање одломака из најпознатијих хорор прича, обојених незаобилазном готском музичком атмосфером, наши драги студенти ће покушати да нам укажу на значај овог, веровали или не, другог највећег празника на свету (после Божића). Позивамо вас да осмислите и понесете своје маске кроз које ћете исказати своју креативност и пустити машти на вољу. Упркос чињеници да је Ноћ вештица исконски келтски празник, његова оригиналност и ведрина имају своју примамљивост, као и слаткиши који се деле на тај дан. Застрашујуће, тајанствене слике, смех, посластице и свеће доносе добро расположење и радост. Стога вас позивамо да нам се придружите у учионици А3 и да заједно са нашим студентима уживамо у овом дану.