Потписивање споразума са високообразовним установама у региону
Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / Потписивање споразума са високообразовним установама у региону

ВЕСТ, 18.06.2021

Сарадња са Високом школом за услужни бизнис из Соколца.

На Алфа БК Универзитету је 17. јуна склопљен Споразум о сарадњи између Алфа БК Универзитета и Високе школе за услужни бизнис. Предмет Споразума је међусобна сарадња уговорних страна у циљу унапређења едукативне делатности и пројеката од интереса за обе институције. Документ су потписали проф. др Маријана Јоксимовић, ректор Алфа БК Универзита и др Огњен Бакмаз, директор Високе школе за услужни бизнис.

Потписивање споразума са високообразовним установама у региону

Разговору су присуствовали и проф. др Марко Милошевић, председник Комисије за међународну сарадњу Високе школе за услужни бизнис из Соколца, историчар и политички аналитичар Саша Адамовић, проф. др Маја Ћук, проректор за међународну сарадњу и развој Алфа БК Универзитета и доц. др Лидија Маџар, директорка Канцеларије за међународну сарадњу Алфа БК Универзитета. Договорено је да се сарадња уговорних страна одвија кроз активности и програме који укључују: међусобну сарадњу на осавремењивању постојећих и конципирању нових програма студија, израду заједничких међународних научних програма и пројеката према европским партнерима, сарадњу у издавачкој делатности и у организацији и реализацији међународних научних и стручних скупова од заједничког интереса.