Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / Рођендан Факултета за стране језике

ВЕСТ, 06.12.2021

Обележено шеснаест година постојања првог приватног факултета за филологију у земљи

Рођендан Факултета за стране језике

У просторијама Алфа БК Универзитета, 30. новембра 2021. године, обележено је шеснаест година постојања Факултета за стране језике. Наставници и асистенти су са студентима основних и мастер студија разговарали о успешној реализацији запажених научних и стручних пројеката и активности до сад, али и даљим плановима за развој ове прве високообразовне институције за филологију у Србији.

Циљ наших студијских програма је да омогуће студентима да стекну знања и вештине за обављање послова у домену образовања, преводилаштва, културе, издаваштва, односа са јавношћу, међународне сарадње и свим областима које захтевају професионални профил стручњака за енглески језик, књижевност и културу. Факултет за стране језике, током целе школске године, организује и бројне ваннаставне активности: едукативне и креативне радионице, преводилачке секције и гостујућа предавања, на којима студенти имају могућност да развијају своје таленте и стекну додатна и шира знања. Посебно задовољство нам је да у публикацијама у оквиру наше издавачке делатности обезбеђујемо простор где млади истраживачи могу изложити резултате свог рада. Неки од најбољих студената ангажовани су на нашем факултету, где граде даље своју академску каријеру као сарадници и асистенти, а многи су школовање наставили на универзитетима у иностранству, јер се наше дипломе препознају и признају широм света.