Slide AKREDITOVANI STUDIJSKI
PROGRAMI

ODLUKA o visini školarine za školsku 2021/2022.

Utvrđuje se visina školarine za školsku 2021/2022. godinu u sledećim iznosima:

VISINA ŠKOLARINE

OSNOVNIH AKADEMSKIH STUDIJA
integrisanog Univerziteta za prvu godinu studija iznosi

MASTER AKADEMSKIH STUDIJA
integrisanog Univerziteta iznosi

DOKTORSKIH AKADEMSKIH STUDIJA

IZNOS

1.200 evra

1.500 evra

3.000 evra
po godini studija u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan plaćanja.

VISINA ŠKOLARINE

OSNOVNIH AKADEMSKIH STUDIJA
integrisanog Univerziteta za prvu godinu studija iznosi

1.200 evra

MASTER AKADEMSKIH STUDIJA
integrisanog Univerziteta iznosi

1.500 evra

DOKTORSKIH AKADEMSKIH STUDIJA

3.000 evra

POPUSTI

Za kandidate koji upisuju prvu godinu osnovnih akademskih studija Alfa BK Univerziteta, a koji su srednju školu u četvorogodišnjem trajanju završili sa ukupnom prosečnom ocenom od 4,5 pa naviše, školarina iznosi

990 evra

Roditeljski popust – Za kandidate koji upisuju neki od studijskih programa Univerziteta, a koji imaju dete, odnosno decu do sedam godina starosti, školarina za osnovne akademske studije iznosi

990 evra

Porodični popust – Prvi član porodice plaća redovnu cenu školarine, drugi član porodice ima popust u iznosu od 200 evra od pune cene školarine, treći i svaki sledeći član porodice ima popust u iznosu od 300 evra od pune cene školarine. Odobren popust važi za ceo period studiranja, pod uslovom da studenti do kraja tekuće školske godine steknu uslov za upis u narednu godinu studija.

Za kandidate koji se upišu na osnovne akademske studije Alfa BK Univerziteta do 20. jula 2021. godine, školarina za školsku 2021/2022. godinu iznosi

990 evra

Za kandidate koji se upišu na studijske programe Univerziteta na osnovu sporazuma o saradnji sa sindikalnom organizacijom ili firmom, školarina za školsku 2021/2022. godinu za osnovne kakademske studije iznosi 990 evra, za master akademske studije iznosi 1.350 evra, za doktorske akademske studije iznosi 2.700 evra, pod uslovima propisanim sporazumom o saradnji.

USLOVI ZA UPIS

OAS: Završena srednja škola u četvorogodišnjem trajanju (diploma i svedočanstvo sva četiri razreda srednje škole), položen prijemni ispit, uplaćena prva rata školarine u skladu sa odlukom ustanove.

MASTER: Završene akademske studije u obimu od 240 ESPB, položen prijemni ispit, uplaćena prva rata školarine u skladu sa odlukom ustanove.

DS: Završene akademske studije u obimu 300 ESPB, položen prijemni ispit, uplaćena prva rata školarine u skladu sa odlukom ustanove.

MERILA ZA UTVRĐIVANjE REDOSLEDA KANDIDATA

Redosled – rangiranje kandidata utvrđivaće se na osnovu uspeha iz prethodnog školovanja i rezultata na prijemnom ispitu.

ROK ZA ŽALBU

Po objavljenoj rang-listi je dva dana od dana objavljivanja.

POSTUPAK SPROVOĐENjA KONKURSA i detaljnije informacije, kao i termini prijemnih ispita dostupni su na internet adresama Alfa BK Univerziteta i fakulteta:www.alfa.edu.rs www.akademijaumetnosti.edu.rs

Sva pitanja slati na adresu studentske službe: upis@alfa.edu.rs

Svi OAS studijski programi su četvorogodišnji, 240 ESPB.

Ova odluka je konačna i stupa na snagu danom donošenja.

Odluku dostaviti: Marketing službi radi objavljivanja, Pravnoj službi i Arhivi

PREDSEDNIK SENATA ALFA BK UNIVERZITETA

Prof. dr Marijana Joksimović

PREUZMITE DOKUMENTACIJU