Предавање на COLUMBIA UNIVERSITY, CITY OF NEW YORK

17.11.2015. ГОДИНЕ ДОЦ. ДР СВЕТЛАНА ТОМИЋ ОДРЖАЋЕ ПРЕДАВАЊЕ НА КОЛУМБИЈА УНИВЕРЗИТЕТУ У ЊУЈОРКУ (COLUMBIA UNIVERSITY, CITY OF NEW YORK)

Предавање на COLUMBIA UNIVERSITY, CITY OF NEW YORK
Др Светлана Томић, доценткиња Факултета за стране језике Алфа универзитета одржаће на Институту за руске, евро-азијске и источноевропске студије (Harriman Institute) Колумбија универзитета предавање под насловом USING NEGLECTED LITERARY TEXTS TO UNDERSTAND THE EVOLUTION OF SERBIAN SOCIETY. Том приликом представиће историјски, књижевни и политички значај мемоара истакнутих жена (краљице Наталије Обреновић, Савке Суботић, Станке Глишић, Паулине Лебл Албала) у српској култури и упоредити их са мемоарима истакнутих мушкараца тог времена (Милана Милићевића, Владана Ђорђевића, Јована Жујовића).

Колумбија универзитет спада међу најпрестижније светске универзитете. На њему се школовао, а касније и предавао, Михајло Идворски Пупин, један од наших највећих научника и засигурно најзначајнијих српских лобиста.

Част нам је и задовољство да можемо да најавимо гостујуће предавање наше доц. др Светлане Томић у организацији овако значајне институције: