Slide AKREDITOVANI STUDIJSKI
PROGRAMI

ČASOPIS MENADžMENT U SPORTU

Poštovani,

Pred Vama je časopis „Menadžment u sportu“ – naučni časopis iz oblasti menadžmenta u sportu. Izdavač časopisa je Fakultet za menadžment u sportu Alfa BK Univerziteta u Beogradu. Časopis je veoma značajan izvor novih naučnih i stručnih informacija, obzirom da je jedini ovakve vrste u regionu.U časopisu se publikuju radovi iz oblasti menadžmenta u sportu, fizičkog vaspitanja i sporta i dodirnih bio – medicinskih, humanističkih, društvenih i prirodnih nauka, sa neobjavljenim rezultatima naučnih istraživanja i novim empirijskim iskustvima.

Časopis objavljuje članke, polemike, osvrte, prikaze knjiga, tematske bibliografije, patente, izveštaje i vesti o naučnim i stručnim skupovima i slične dokumente značajne za oblast fizičkog vaspitanja i sporta.

Redakcija časopisa predano radi na podizanju ugleda i nivoa značajnosti časopisa. Časopis izlazi jednom godišnje sa radovima koji se objavljuju na srpskom i engleskom jeziku.

Pozivamo sve zainteresovane istraživače u oblasti menadžmenta u sportu i iz drugih srodnih oblasti povezanih sa sportom da svojim naučnim i stručnim radovima daju doprinos razvoju časopisa.

Aleksandra Perović, urednik

———-

Preuzmite uputstvo za autore

Kotizacija za objavljivanje rada u časopisu je 15.000 dinara.

Uređivački odbor

Aleksandra Bradić-Martinović, Institut Ekonomskih nauka, Beograd, Srbija
Bobana Berjan Bačvarević, Fakultet za menadžment u sportu, Alfa BK univerzitet u Beogradu
Bojan Stoiljković, Fakultet za finansije bankarstvo i reviziju Alfa BK univerzitet u Beograd
Daniela Daševa, National Sports Academy, BUL
Dejan Živkov Visoka poslovna škola Novi Sad, Srbija
Dražen Jovanović, Fakultet za menadžment u sportu, Alfa BK univerzitet u Beogradu,
Erika Zemkova, Comenius University, Bratislava, Slovakia
Gordana Mrdak, Fakultet za finansije bankarstvo i reviziju Alfa BK univerzitet u Beogradu
Ivan Milenković, Ekonomski fakultet u Subotici, Srbija
Jovan Filipović, Fakultet organizacionih nauka, Univerzitet u Beogradu
Ken Hardman University of Worcester, GBR
Lidija Madžar, Fakultet za finansije bankarstvo i reviziju Alfa BK univerzitet u Beogradu
Marijana Joksimović, Fakultet za finansije bankarstvo i reviziju Alfa BK univerzitet u Beogradu
Marijana Vidas Bubanja, Fakultet za finansije bankarstvo i reviziju Alfa BK univerzitet u Beogradu
Milan Čoh, Fakultet za sport, Univerzitet u Ljubljani, Slovenija
Milovan Bratić, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Univerzitet u Nišu, Srbija
Milovan Mitić, Fakultet za menadžment u sportu, Alfa BK univerzitet u Beogradu, Srbija
Nebojša Ranđelović, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Univerzitet u Nišu, Srbija
Neda Vitezić, Faculty of Economics and Business, University of Rijeka, Croatia
Nemanja Pažin, Fakultet za menadžment u sportu, Alfa BK univerzitet u Beogradu
Nickos Aggelioussis, Democritus University of Thrace, Greece
Nicolae Ochiana,University of Bacau, Romania
Nikola Vukčević, Fakultet za mediteranske poslovne studije, Tivat, Crna Gora.
Sandra Radenović, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Univerzitet u Beogradu
Saša Bubanj, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Univerzitet u Nišu, Srbija
Sergey Tabakov, Russian State University, Russia
Slobodan Simović,Fakultet fizičkog vaspitanja i sporta, Univerzitet u Banja Luci, BiH
Suzana Balaban, Fakultet za finansije bankarstvo i reviziju Alfa BK univerzitet u Beogradu
Tijana Parezanović, Fakultet za strane jezike, Alfa BK univerzitet u Beogradu
Valentina Budinčić, Fakultet za strane jezike, Alfa BK univerzitet u Beogradu
Veroljub Stanković, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, Leposavić, Srbija
Vladimir Jorga, Evropski centar za mir i razvoj Univerziteta za mir i razvoj UN
Zoran Milošević, Medicinski Fakultet, Novi Sad,Srbija
Žarko Kostovski, Fakultet za fizičko obrazovanje, sport i zdravlje Univerzitet “Sv. Kiril i Metodije, Makedonija

ARHIVA Časopisa

Časopis br.1
Časopis br.2
Časopis br.3
Časopis br.4
Časopis br.5
Časopis br.6
Časopis br.7
Časopis br.8
Časopis br.9
Časopis br.10
Časopis br.11
Časopis br.12
Časopis br.13
Časopis br.14

KONFERENCIJA

Apstrakti moraju biti prijavljeni u propisanom obrascu za apstrakte. Apstrakti mogu sadržati do 3000 znakova uključujući razmake, naslove, imena autora i institucija. Apstrakt ne može sadržati tabele i grafikone, a reference iz teksta moraju biti navedene na kraju apstrakta i moraju se uklopiti u 3000 znakova. Sav sadržaj napisan u apstraktu je isključivo odgovornost autora.

Autori će mejlom biti obavešteni o prihvatanju apstrakta.

UPUTSTVO ZA TEHNIČKO UREĐENjE RADOVA ZA KONFERENCIJU

Само изабрани радови биће објављени у зборнику.
Радови би требало да буду достављени путем е-маила (као прилог документ Word) на следећу адресу: konferencija.fms@alfa.edu.rs

Rad treba da sadrži sledeće:

• naslov rada-centrirano
  • ime/imena autora (najviše tri)
  • instituciju iz koje autor dolazi
  • apstrakt do 3000 znakova uključujući razmake, naslove, imena autora i institucija
  • ključne reči (do 5 reči)
  • tekst
  • korišćenu literaturu

Format

• maksimalna dužina referata: 25 000 karaktera (sa razmacima)
  • format: A4
  • margine: 2.5 cm
  • prored: 1 (single)
  • font: Times New Roman
  • veličina fonta: 12
  • jezik: srpski, engleski
  • osnovno pismo teksta: latinica
  • Stil i organizacija teksta

Naučni članci se organizuju po šemi (A)IMRAD ((Abstract), Introduction, Methods, Results, And Discussion – (Sažetak), Uvod, Metode, Rezultati i Diskusija).

Šema rada

Molimo Vas da preuzmete obrazac za radove

konferencija.fms@alfa.edu.rs

Telefon: