Летњи семестар на Факултету за стране језике: спој традиције и иновације

Занимљиве активности на студијском програму Англистика на Алфа БК Универзитету у новој години.

Поред традиционалне мајске конференције, Факултет за стране језике припрема интересантна предавања, округле столове и друге занимљиве манифестације за летњи семестар текуће школске године. За Дан заљубљених 14. фебруара планиран је округли сто Геометрија и боје љубави. Дан поезије 21. марта обележићемо читањем поезије наших студената и промоцијом студентског књижевног часописа, а том приликом ће бити додељене и награде на Књижевном конкурсу. У марту и априлу ће се изводити и Бесплатни курс енглеског језика за средњошколце. Крај априла је намењен за прослављање Шекспировог и Сервантесовог јубилеја. Девети научни скуп Језик, књижевност и природа, на коме ће пленарно и гостујуће предавање одржати проф. др Радојка Вукчевић и проф. др Џејн Метисон Екстам, одржаће се 22. и 23. маја. Почетком јуна ћемо имати редовну годишњу изложбу креативних радова CreA(R)(c)Tivity на којој ће новина бити представљање пројеката из домена креативне индустрије.

Улаз је слободан за све поменуте догађаје. Контакт за пријаву на Бесплатни курс енглеског језика за средњошколце и детаљније информације – fsj@alfa.edu.rs.