Нови број електронског издања часописа MOD. LIT

Учење на даљину кроз пројектну наставу и креативност на Факултету за стране језике.

Факултет за стране језике с поносом представља шести број студентског часописа MOD. LIT посвећен Америчкој књижевности 20. века. Жеља нам је да вам представимо есеје наших студената који су упркос пандемији вируса COVID-19 исказали невероватно залагање и креативност у току онлајн наставе из предмета Америчка књижевност 20. века, а коју је Факултет за стране језике одржавао у току овог летњег семестра.

Управо су нам те заједничке дискусије и креативни домаћи задаци у току учења на даљину за време ванредног стања, као и њихови коментари и жеља да буду део наше мале књижевне заједнице, показали колико је ова генерација способна да знање примени у пракси кроз пројектну наставу. У овом броју налази се само један део есеја на којима су студенти радили у протеклих неколико месеци. У поменутим текстовима се представља искуство света у кризи где урбанизација, конзумеризам и капитализам, разна идеолошка струјања, и притисак свих ових економских, политичких и културних снага на род, класу и национални идентитет, подстичу осећај фрагментације и губитка сопственог идентитета. А труд наших студената у стварању овог броја и њихова љубав према књижевности представља само мали допринос у борби против ових дефеката (пост)модерног света.

Надамо се да ћете уживати у читању овог часописа.