ALEKSANDAR PRNJAT I VLADETA JEROTIĆ NA PROMOCIJI ČASOPISA KULTURA

U Zavodu za proučavanje kulturnog razvitka 30. 03. 2016. godine održana je promocija novog broja časopisa Kultura.

Na promociji Časopisa govorili su akademik Vladeta Jerotić iz SANU, profesor Radosav Pušić sa Filološkog fakulteta u Beogradu, profesor dr. Vladimir Vuletić sa Filozofskog fakulteta u Beogradu i profesor dr Aleksandar Prnjat, prorektor za naučnoistraživački rad Alfa BK Univerziteta i glavni urednik časopisa Kultura.

Povodom temata o simbolici spirale, akademik Vladeta Jerotić i profesor Aleksandar Prnjat govorili su o načinima na koji je ovaj simbol povezan sa shvatanjima o reinkarnaciji i usavršavanja duše posle smrti. Izneli su različite teološke i filozofske aspekte koji se pojavljuju u ovom problemskom sklopu. Na kraju je profesor Jerotić predložio profesoru Prnjatu da organizuju dve posebne konferencije na kojoj bi se razmotrile druge teme kojih su se dotakli u kasnijem razgovoru.