ALEKSANDAR PRNJAT NA SIMPOZIJUMU OGRANKA SANU U NIŠU I UNIVERZITETA U NIŠU

Prorektor Alfa BK Univerziteta, prof. dr Aleksandar Prnjat na simpozijumu koji su organizovali Srpska akademija nauka i umetnosti, Ogranak SANU u Nišu i Univerzitet u Nišu

Dana 10. novembra 2017. godine u Nišu je održan naučni simpozijum Tradicionalna estetska kultura: Beseda. Simpozijum je organizovala Srpska akademija nauka i umetnosti, Ogranak SANU u Nišu i Univerzitet u Nišu. U radu skupa učestvovali su profesori sa Univerziteta u Nišu, Univerziteta u Beogradu, Univerziteta u Novom Sadu, Univerziteta u Skoplju kao i istraživači iz Instituta za etnografiju i folkloristiku Bugarske akademije nauka iz Sofije i Etnografskog instituta Srpske akademija nauke i umetnosti iz Beograda. Prorektor Alfa BK Univerziteta za naučno-istraživački rad, prof. dr Aleksandar Prnjat učestvovao je na simpozijumu sa izlaganjem Sensus communis u svetlu univerzalne hermeneutike.