ALFA BK UNIVERZITET NA MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI U RUSIJI

Naučno-stručni skup i potpisivanje Sporazuma o saradnji u Novosibirsku.

Alfa BK Univerzitet na međunarodnoj konferenciji u Rusiji
Katedra za informaciono-analitičku podršku računovodstvu Fakulteta za korporativnu ekonomiju i preduzetništvo Novosibirskog državnog univerziteta za ekonomiju i menadžment, održala je 2. i 3. decembra 2021. godine sverusku naučno-stručnu konferenciju, sa međunarodnim učešćem, pod nazivom „Problemi i perspektive razvoja informacione podrške menadžmentu u kontekstu digitalne transformacije privrede“. Na plenarnom delu konferencije učestvovali su predavači iz Rusije, Jermenije, Indije i Nigerije, a predavanje po specijalnom pozivu je održala i naša profesorka dr Jozefina Beke-Trivunac. Tema njenog izlaganja bila je „The concept of value creation in higher education“ („Koncept kreiranja vrednosti u visokom obrazovanju“).

Pored uglednih istraživača iz različitih delova sveta, studenti osnovnih, master i doktorskih studija uspešno su izlagali svoje radove u okviru određenih sekcija. Tematski nazivi sekcija bili su: (1) Savremene tendencije i perspektive razvoja računovodstva i revizije; (2) Informaciono-analitička podrška održivom razvoju ekonomskih subjekata; i (3) Biznis i digitalizacija: predstava i realnost.

Konferenciju su snimali studenti-novinari kojima je prof. dr Jozefina Beke-Trivunac dala intervju i pozvala ih na saradnju sa našim studentima. U okviru konferencije je organizovano i potpisivanje Sporazuma o saradnji između pomenute visokoobrazovne ustanove u Novosibirsku i Alfa BK Univerziteta.