ALFA BK UNIVERZITET U PROJEKTU SA ZEMLJAMA CENTRALNE EVROPE I REGIONA

Naučni rad Fakulteta za strane jezike uključen u publikaciju Asocijacije za kanadske studije u Centralnoj Evropi

Alfa BK Univerzitet u projektu sa zemljama Centralne Evrope i regiona
Asocijacija za kanadske studije u Centralnoj Evropi uvrstila je naučno-stručni događaj organizovan na Fakultetu za strane jezike u posebnu publikaciju. U pomenutom aprilskom biltenu predstavljeni su upečatljivi simpozijumi, seminari, okrugli stolovi, naučne debate, radionice i predavanja kojim su se obeležili jubilej stvaralaštva i rođendan priznate savremene kanadske i svetske književnice Margaret Etvud. Pored naše obrazovne institucije, u ovom projektu su učestvovali univerziteti i organizacije iz Mađarske, Slovačke, Češke, Bugarske, Rumunije, Hrvatske i Slovenije. Da podsetimo, na okruglom stolu Jubileji Margaret Etvud: tumačenja, recepcija i adaptacije na Fakultetu za strane jezike su 18. novembra 2019. godine učestvovali ugledni profesori sa državnih i privatnih univerziteta u Srbiji, rukovodstvo Srpske asocijacije za kanadske studije i predstavnici Ambasade Kanade.