ČASOPIS REČI UKLJUČEN U ERIH PLUS LISTU

Još jedno značajno priznanje za izdavačku delatnost Fakulteta za strane jezike

Časopis Reči: časopis za jezik, književnost i kulturološke studije uvršten je u ERIH PLUS listu, uglednu bazu evropskih naučnih časopisa za humanističke i društvene nauke. Ovo je veoma značajno priznanje za izdavačku delatnost Fakulteta za strane jezike Alfa BK Univerziteta, u okviru koje je ova publikacija pokrenuta 2009. godine. Inače, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja već drugu godinu zaredom pozitivno vrednuje Reči i uplaćuje sredstva za sufinansiranje na osnovu kvalitetnih radova i poštovanja naučnih standarda po svim složenim pitanjima uređivanja.

Pored časopisa Reči, u okviru izdavačke delatnosti Fakulteta za strane jezike postoji i edicija Novi vidici, gde se objavljuju monografije naših profesora. Svake godine izlaze iz štampe i zbornici sa međunarodne naučne konferencije, koja ove godine obeležava svoj deseti jubilej. Sve publikacije Fakulteta za strane jezike su veoma pozitivno vrednovane u širim i uže stručnim domaćim, ali i inostranim medijima.