Obeležen Dan Australije

U sredu, 25. januara 2023. godine, studenti i nastavnici Fakulteta za strane jezike obeležili su Dan Australije koji se tradicionalno slavi svakog 26. januara.

Ovo je bila prilika da se prisutni upoznaju sa kulturom i običajima ove zemlje i da kroz stihove koje su govorili naši studenti spoznaju namere nadahnutih australijskih pesnika da prenesu osećaj jedinstva i potrebu da nas upoznaju sa tradicijom, prošlošću i zajedničkom idejom porekla koji skupa čine „duh Australije“.

Posebnu čar ovom događaju dala je poslastica koja se služi na ovaj praznik, a koja i nosi „čaroban“ naziv –   “Fairy bread” („Vilinski hleb“). Ona se servira u obliku trouglaste kriške belog hleba, premazane puterom i posute šarenim šećernim mrvicama duginih boja, što nas je, nakon degustacije, neumitno vratilo u detinjstvo.

Zahvaljujemo profesorki Tijani Parezanović na organizaciji ovog događaja, kao i svim našim studentima koji su pomogli da oživimo i da zajedno, sada već tradicionalno, proslavimo još jedan Dan Australije na Fakultetu za strane jezike.

Alfa BK Univerzitet