Dan pronalazača na Alfa BK Univerzitetu

U sredu, 9. novembra, obeležava se Međunarodni dan pronalazača koji je ustanovljen u čast rođenja čuvene američke glumice i pronalazačice, Hedi Lamar (Hedy Lamarr). Pored bogate filmske karijere, Hedi Lamar je izmislila jedan od ključnih patenata za prenos signala u modernim telekomunikacionim sistemima pod nazivom „frekvetno skakanje“. Savremene bežične telekomunikacije – mobilna telefonija, WIFI i sistemi naoružanja napravljeni su korišćenjem ideje koju je Hedi Lamar patentirala još 1942. godine.

S ciljem da studente upoznamo sa proslavljenim, ali i zaboravljenim pronalazačima, i da zajedno odamo počast osobama koje su nam olakšale svakodnevni život, Alfa BK Univerzitet organizuje predavanje profesora Fakulteta informaciono komunikacionih tehnologija, prof. dr Dejana Đukića, koji će studentima predstaviti jednog misterioznog pronalazača i njegov patent.

Predavanje će biti održano 9. novembra u učionici C2 u 15 časova.

Pozivamo naše drage kolege da nam se pridruže na ovom zanimljivom predavanju i da ujedno iskoriste priliku da se upoznaju i sa članovima studentskog parlamenta.

Alfa BK Univerzitet