DESETA MEĐUNARODNA NAUČNA KONFERENCIJA FAKULTETA ZA STRANE JEZIKE

Jezik, književnost i budućnost – jubilarni skup na Alfa BK Univerzitetu

Fakultet za strane jezike 24. i 25. septembra na Alfa BK Univerzitetu organizuje jubilarnu međunarodnu naučnu konferenciju iz oblasti jezika i književnosti. Tema ovogodišnje konferencije Jezik, književnost i budućnost privukla je veliki broj učesnika, tako da ćemo imati prilike da čujemo izlaganja više od 50 kolega iz zemlje i inostranstva – Kanade, Sjedinjenih Američkih Država, Rusije, Norveške, Filipina, Nigerije, Gruzije, Italije, kao i iz susednih zemalja Hrvatske, Albanije i Bosne i Hercegovine. Rad na konferenciji odvijaće se u devet sekcija, putem onlajn aplikacija i uživo uz mere bezbednosti. Učesnici i svi zainteresovani posetioci imaće prilike da čuju saopštenja o različitim načinima predstavljanja vizija budućnosti u književnosti, konceptu budućnosti u filologiji i nastavi jezika, ulozi tradicije u budućnosti, značaju budućnosti u medijima, sredstvima komunikacije i društvenim mrežama, kao i mnogim drugim aspektima ove kompleksne teme.

Posebno nam je zadovoljstvo da najavimo plenarne predavače – prof. emeritu Dženis Kalik Kifer (Univerzitet u Gvelfu, Kanada), prof. Džejn Metison Ekstam (Univerzitet u Estfoldu, Norveška), prof. dr Zoricu Đergović-Joksimović (Univerzitet u Novom Sadu, Srbija) i prof. dr Radmilu Nastić (Univerzitet u Kragujevcu, Srbija). U okviru konferencije je predviđena i prezentacija obrazovne organizacije Beogradska otvorena škola (Studije budućnosti), kao i posebna radionica o distopijskoj književnosti za studente od strane autorke Malavike Šašikumar.

Sa ponosom možemo istaći da smo, tokom deset godina organizacije godišnjih naučnih skupova, ostvarili brojne kontakte i formirali prijateljstva sa kolegama iz različitih krajeva sveta, kojima smo zahvalni na dugogodišnjoj saradnji i podršci. Nadamo se da će i ovogodišnja konferencija biti lepa prilika za nove susrete, sticanje novih znanja i uspešnu razmenu ideju.