DOGOVORI SA DRŽAVNIM UNIVERZITETOM NOVOSIBIRSK

Radni sastanak o međunarodnoj saradnji sa prestižnom visokoobrazovnom ustanovom u Rusiji.

Prošle nedelje je održan važan onlajn sastanak između predstavnika Državnog univerziteta Novosibirsk i Alfa BK Univerziteta.

Različite oblike akademske saradnje nastavnog kadra i studenata predstavili su prof. dr Vladimir Kiz, dekan Fakulteta za korporativnu ekonomiju i preduzetništvo sa pomenute visokoobrazovne institucije iz Rusije, i Tatjana Ermolina, direktorka Departmana za međunarodnu saradnju Novosibirsk univerziteta.

O aspektima razvoja naučnih i nastavnih procesa na Alfa BK Univerzitetu u međunarodnom kontekstu govorili su prof. dr Jozefina Beke Trivunac, akademski koordinator za Erasmus program pri Kancelariji za međunarodnu saradnju, prof. dr Maja Ćuk, prorektor za međunarodnu saradnju i razvoj i doc. dr Drinka Peković, dekan Fakulteta za finansije, bankarstvo i reviziju. Između ostalog, razgovaralo se i o potpisivanju Sporazuma o saradnji početkom decembra, kada će profesorka Beke Trivunac, po specijalnom pozivu, učestvovati na značajnoj konferenciji o reviziji Državnog univerziteta Novosibirsk.