GOSTUJUĆE PREDAVANJE DOKTORANDKINJE IZ ŠPANIJE

Fakultet za strane jezike ima zadovoljstvo da najavi gostujuće predavanje doktorandkinje Maje Milanović koja je svoje školovanje nakon osnovnih studija nastavila na Univerzitetu u Valensiji, na katedri za anglistiku (Faculty of Philology, Translation and Communication, University of Valencia).

Pozivamo vas da u četvrtak, 24. 02. 2022., u 12č. u učionici A3 prisustvujete zanimljivom razgovoru na temu: Ženska seksualnost i prevođenje u delima D.H. Lorensa, kroz koji ćemo imati priliku da se upoznamo sa istraživanjima Maje Milanović.

Zahvaljujući ovom predavanju, studenti će imati sjajnu priliku da dobiju uvid u to kako izgleda „živeti u tri sveta“ i kako protiče život u jednom od najlepših i najstarijih univerzitetskih gradova u kome Maja Milanović predaje engleski i radi kao prevodilac.

Kako izgleda njen boravak i razvoj u Španiji? Kako je tekao proces apliciranja na master i doktorske studije? Na koji način se naša sagovornica prilagodila različitim kulturama i da li su je „vatra u stomaku i ideja u glavi“ ohrabrile da svoje školovanje nastavi u Španiji – samo su neka pitanja koja ćemo postaviti našoj dragoj gošći, te vas stoga pozivamo da iskoristite priliku i saznate što više informacija koje će vam pomoći u budućem radu.

Zainteresovani će imati priliku da pristupe predavanju i putem platforme Google Meet na linku: https://meet.google.com/oqn-qfdu-cww.

Očekujemo vas!

Fakultet za strane jezike