International Scientific Conference – ”ALFATECH – Smart Cities and modern technologies”

International Scientific Conference

”ALFATECH – Smart Cities and modern technologies”

Belgrade, March 15, 2024

Fakultet za informacione tehnologije FIT i Fakultet za matematiku i računarske nauke FMRN vas sa velikim zadovoljstvom obaveštava da će se 1. međunarodni naučni i stručni  skup ALFATECH  iz oblasti nauke informacionih tehnologija održati 15. Marta 2024. godine, sa temom:

PAMETNI GRADOVI I SAVREMENE TEHNOLOGIJE

Cilj skupa je da okupi istraživače i proizvođače  koji ispituju i bave se konceptom pametnih  gradova (engl. Smart City) i definišu tehnološke inovacije u urbanim područjima kao  i brojnim izazovima i pretnjama gradova budućnosti. Osnovna pitanja na koja ovim skupom želimo da ponudimo odgovore jeste primenljivi koncept primene infokomunikacionih tehnologija u procesima upravljanja gradom gde bi se putem tehnologije apsolutno i u celosti upravljalo svim aspektima funkcionisanja:  imovinom, transportom, uslugama snabdevanja vodom i energijom, saobraćajem, obrazovanjem, zdravstvom a sve u cilju efikasnijeg korišćenja resursa i poboljšanja života građana. U tom smislu, predložena izlaganja mogu biti inspirisana sledećim temama i oblastima istraživanja:

• Koncept prikupljanja podataka koji pružaju mogućnost primene analitičkih metoda, uključujući i prediktivnu analitiku.
  • Primene IoT-a u pametnim gradovima.
  • Bezbedan grad.
  • Savremene tehnologije i njihova primena u pametnim gradovima.
  • Mašinsko učenje
  • Veštačka inteligencija
  • Optimizacija postojećih rešenja IoT
  • Optimizacija prostora