IZDANJA FAKULTETA ZA STRANE JEZIKE KAO POKLON BUDUĆIM STUDENTIMA

Nagrade na završnom času priprema za prijemni ispit.

Na završnom času priprema za prijemni ispit na Fakultetu za strane jezike uručene su nagrade najboljim polaznicima, nakon provere znanja. Budući studenti su na poklon dobili publikacije objavljene u okviru edicije Novi vidici, zbornik sa tradicionalne međunarodne konferencije i časopis Reči.

U okviru izdavačke delatnosti Fakulteta posebna pažnja se poklanja doprinosima mladih istraživača, tako da već na završnim godinama osnovnih studija studenti imaju priliku da objave naučne radove i učestvuju na međunarodnom skupu. Kako o zborniku Jezik, književnost i igra, tako i o publikacijama u okviru edicije Novi vidici – Kultura, nacija i naracija: književnost srpske dijaspore; Maga Magazinović: sećanja, činjenice, interpretacije; Terra Australis: mitopoetika pripadanja i Anglicizmi u sportskoj termiologiji, pisalo se na veoma pohvalan način u uglednom dnevnom listu Politika u rubrici za kulturu, 10. maja i 30. maja ove godine.