JEZIK, KNJIŽEVNOST I BUDUĆNOST – TREĆE POZIVNO PISMO

Jubilarni međunarodni naučni skup na Fakultetu za strane jezike.

Fakultet za strane jezike (Alfa BK Univerzitet u Beogradu) organizuje Desetu međunarodnu naučnu konferenciju, koja će se održati 24. i 25. septembra 2021. godine. Rok za slanje apstrakata je produžen do 15. avgusta 2021. godine. U okviru konferencije, imaćemo čast da kao plenarne predavače predstavimo prof. emeritu Janice Kulyk Keefer (Univerzitet u Gvelfu, Kanada) i prof. dr Zoricu Đergović-Joksimović (Univerzitet u Novom Sadu, Srbija).

Cilj skupa je da se koncept budućnosti sagleda ne samo u oblasti nauke o jeziku i književnosti, već da se u okviru teme predstave različiti aspekti i iz pedagoške, filozofske, sociološke i psihološke perspektive. S obzirom na to da je jedna od podtema uloga tradicije u budućnosti, na posebnoj plenarnoj sesiji predavanja će održati i naša nekadašnja dekanka prof. dr Nada Todorov i uvažena profesorka prof. dr Radmila Nastić, koje su zaslužne za razvoj nauke i usavršavanje naučnog podmlatka Fakulteta za strane jezike.

Nadamo se da će ovaj jubilarni skup, kao i prethodnih godina, omogućiti razmenu novih ideja i znanja, povezati istraživače iz različitih naučnih i obrazovnih centara, informisati mlade i iskusnije naučnike o novim pravcima istraživanja i podstaći studente da uđu u svet naučnog stvaralaštva. Zahvaljujući našim kolegama i saradnicima koji godinama doprinose ovom projektu svojim akademskim postignućima, kreativnim pristupom naučnom radu i predanim angažmanom u našoj izdavačkoj delatnosti, imamo već devet kvalitetnih zbornika. Smatramo da najveću vrednost naše konferencije, pored njenog naučnog doprinosa, čine trajna prijateljstva koja smo sklopili i koja ćemo, nadamo se, održati u budućnosti.

Prijave za učešće se dostavljaju putem imejla fsj.conference@alfa.edu.rs. Detaljniji prikaz podtema je dostupan na stranici http://fsj.alfa.edu.rs/Fakultet-za-strane-jezike/Konferencija.