Književnost, popularna kultura i kreativna industrija

Obeležavanje Svetskog dana knjige na Alfa BK Univerzitetu

Poslednje nedelјe aprila, na Fakultetu za strane jezike je upriličen niz događaja povodom Svetskog dana knjige i autorskih prava na Alfa BK Univerzitetu, koji se na dan smrti dva literarna velikana Migela de Servantesa i Vilјema Šekspira obeležava širom sveta. U okviru predmeta Engleski klasicizam i sentimentalizam razgovaralo se o prvim romanima u britanskom književnom kanonu, nakon čega je održan specijalan kviz i nagrađivanje učesnika. U okviru predmeta Šekspirove drame, pored predstavlјanja studenata po jedne odabrane drame engleskog barda, govorilo se i o ulozi Šekspira u popularnoj kulturi i mogućnosti da se na osnovu književnih dela osmišlјavaju brendovi u kreativnoj industriji. Među zanimlјivim projektima koje su učesnici prezentovali, predstavlјen je i predlog video igrice, osmišlјene po motivima iz komedija i tragedija čuvenog engleskog pisca.