Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja po treći put zaredom pozitivno ocenilo časopis Reči i pružilo podršku sufinansiranjem

Kao potvrdu kvaliteta izdavačke delatnosti Fakulteta za strane jezike Alfa BK Univerziteta, u okviru koga izlazi časopis Reči, sa ponosom vas obaveštavamo da Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja već treću godinu zaredom pozitivno vrednuje naš časopis i uplaćuje sredstva za sufinansiranje na osnovu kvalitetnih radova i poštovanja naučnih standarda po svim složenim pitanjima uređivanja, što ostvaruje veoma mali broj časopisa u zemlji.

Podsetimo, prošle godine je časopis Reči: časopis za jezik, književnost i kulturološke studije uvršten i u ERIH PLUS listu, bazu evropskih naučnih časopisa za humanističke i društvene nauke.

Ova priznanja i podrška Ministarstva su potvrda reputacije časopisa Reči koji od 2009. godine publikuje naučne i stručne radove i prikaze domaćih i stranih autora i autorki.

Čestitamo urednicama časopisa Reči, prof. dr Maji Ćuk i prof. dr Melini Nikolić, kao i svim dosadašnjim urednicima i uređivačkom odboru koji su doprineli da se ovaj časopis uvrsti u kategoriju Istaknuti nacionalni časopis (kategorija M52), i radujemo se budućim uspesima.

Alfa BK Univerzitet