Najava konferencije „Srbija, mladi i Evropska unija“

U srcu raznolikosti mišljenja mladih o članstvu Srbije u Evropskoj uniji (EU), Alfa BK Univerzitet 08. februara 2024. godine u 10 časova organizuje Konferenciju pod nazivom “Srbija, mladi i Evropska unija”. Pozivamo vas da nam se pridružite u amfiteatru A4 kako bismo zajedno istražili perspektive, dileme i potencijalni put ka članstvu Srbije u EU iz ugla mladih generacija. Konferencija će pružiti platformu za dubinsku analizu aspekata ulaska zemlje u EU, sa naglaskom na glasove i mišljenja mladih.

Analize i zaključci koji će biti izneti na ovoj konferenciji osvetliće kompleksnost razmišljanja mladih u Srbiji o potencijalnom članstvu u EU. Postavljajući ključno pitanje “Kako mladi doživljavaju ovaj proces?”, istražićemo raznolike perspektive, istovremeno ističući pozitivne i negativne aspekte.

Osim toga, imaćemo čast da čujemo izlaganja istaknutih profesora koji će govoriti o različitim temama relevantnim za ovu diskusiju. Njihove perspektive dodatno će obogatiti našu raspravu i omogućiti nam da sagledamo šire kontekste i implikacije članstva Srbije u EU.

Vaš doprinos je od suštinskog značaja, stoga vas pozivamo da se pridružite i aktivno učestvujete u ovoj važnoj raspravi koja oblikuje budućnost naše zemlje.