Naučne aktivnosti i dostignuća iz ekonomije na Alfa BK Univerzitetu

Svetski dan volontera za ekonomiju i društveni razvoj, predavanje iz ekološkog računovodstva i koordinacija međunarodne konferencije

Povodom obeležavanja Svetskog dana volontera za ekonomiju i društveni razvoj, profesorka Alfa BK Univerziteta doc. dr Lidija Madžar će 06. decembra 2022. godine, sa početkom u 12 časova u prostorijama Univerziteta, održati predavanje na temu „Dobitnici Nobelove nagrade iz oblasti ekonomije“.

Doc. dr Lidija Madžar drži nastavu iz grupe osnovnih ekonomskih predmeta na Alfa BK Univerzitetu, urednik je časopisa „Glasnik za društvene nauke“, član je brojnih strukovnih udruženja, a angažovana je i kao instruktor kursa „Obrada podataka u statističkom programu IBM SPSS“.

Ovo predavanje će biti posvećeno najpoznatijim dobitnicima Nobelove nagrade za ekonomiju, uklјučujući i najveća imena iz oblasti ekonomskih nauka poput Vasilija Leontijeva, Miltona Fridmana, Berila Olina, Džejmsa Tobina, Roberta M. Soloua, Roberta E. Lukasa, Roberta A. Mundela, Džozefa E. Stiglica i drugih.

Prof. dr Jozefina Beke Trivunac, profesor za užu naučnu oblast računovodstva i revizije, održaće 15. decembra 2022. godine od 14 časova predavanje na temu „Ekološko računovodstvo“ na Alfa BK Univerzitetu. Pored velikog broja stručnih predmeta iz oblasti računovodstva i revizije koje predaje, prof. dr Jozefina Beke Trivunac je stekla i stručno zvanje iz interne revizije kod Globalnog instituta internih revizora, član je Komore ovlašćenih revizora Republike Srbije, angažovana je i kao sudski veštak ekonomsko-finansijske struke za oblast finansija, računovodstva i revizije i urednik je časopisa „Revizor“.

Ovo je jedno u nizu od serije planiranih predavanja prof. dr Jozefine Beke Trivunac namenjenih unapređenju znanja i veština internih revizora. Pored ekonomskih principa, ekološko računovodstvo se zasniva i na ekološkim konceptima, merilima i vrednostima i usmereno je na obezbeđivanje informacija koje pomažu savremenim menadžerima u proceni poslovnih performansi, rizika i kontrola pri donošenju odluka i izveštavanju o održivosti poslovanja. Ekološko računovodstvo se danas javlјa kao deo nezaobilaznih promena u organizacijama i širem društvu, direktno doprinoseći i društveno odgovornom poslovanju, promeni organizacione kulture i šire društvene odgovornosti i svesti.

Alfa BK Univerzitet je u saradnji sa Institutom za ekonomiku polјoprivrede iz Beograda suorganizator tradicionalnog međunarodnog naučnog skupa „Održiva polјoprivreda i ruralni razvoj – III“, a koji će se održati 15. i 16. decembra 2022. godine u Beogradu.

Ovogodišnji naučni skup je posvećen izučavanju unapređenja konkurentnosti polјoprivredne proizvodnje i aktivnosti udruženja polјoprivrednika, pitanjima održivog ruralnog razvoja, problemima diversifikacije prihoda polјoprivrednih proizvođača, razvoja ruralne infrastrukture i unapređenja kvaliteta života seoskog stanovništva. Takođe, bavićemo se i proučavanjem efekata transfera znanja i informacija, partnerstava i pružanja podrške mladim polјoprivrednim proizvođačima.

Pozivamo sve zainteresovane studente, kolege, naučne radnike i stručnjake iz pomenutih oblasti da uzmu učešće u predstojećim aktivnostima.

Više informacija na:

www.alfa.edu.rs