Odobren međunarodni naučno-istraživački projekat Alfa
BK Univerziteta u saradnji sa Institutima i Fakultetima iz zemlje i inostranstva

Senat Alfa BK Univerziteta na sednici odražanoj 31.03.2023.godine odobrio je početak međunarodnog naučno-istraživačkog projekata U 01/2023 GREEN ECONOMY IN THE ERA OF DIGITALIZATION, rukovodilac projekta prof. dr Marijana Joksimović, redovna profesorka Fakulteta za finansije, bankarstvo i reviziju.

Partnerske institucije na projektu U 01/2023 GREEN ECONOMY IN THE ERA OF DIGITALIZATION su referentne naučno-istraživačke organizacije  iz zemlje i inostranstva.

Nosilac projekta je Alfa BK Univerzitet, Fakultet za finansije, bankarstvo i reviziju, Institut za strategijske studije i razvoj „Petar Karić“, partneri na projektu su:  Institut za ekonomiku polјoprivrede, Beograd; Institut za evropske studije, Beograd; Institut za političke studije, Beograd; Institut za međunarodnu politiku i privredu, Beograd; Fakultet za hotelijerstvo i turizam, Vrnjačka Banja, Univerzitet u Kragujevcu; Poslovni i pravni fakultet, Univerzitet MB, Beograd; Ekonomski fakultet u Subotici, Univerzitet Novi Sad; Fakultet za mediteranske poslovne studije Tivat, Adriatik Univerzitet Bar, Crna Gora; Fakulteta za komercialne in poslovne vede, Celјe, Slovenija i Fakultet za međunarodnu ekonomiju i politiku, Univerzitet za nacionalnu i svetsku ekonomiju, Sofija, Bugarska.

Projekat U 01/2023 GREEN ECONOMY IN THE ERA OF DIGITALIZATION sadrži deset projektnih zadataka čiji su rukovodioci:  prof. dr Larisa Jovanović, emeritus; prof. dr Jozefina Beke Trivunac, naučni saradnik; dr Bilјana Vučkovski Grujić, naučni saradnik; prof. dr Vladimir Ristanović, vanredni profesor,  naučni saradnik; prof. dr Nataša Stanojević, redovni profesor, naučni saradnik; doc. dr Marija Paunović; prof. dr Živanka Miladinović Bogavac, vanredni profesor; prof. dr Nikola Vukčević, vanredni profesor; prof. dr Antoaneta Vassileva, redovni profesor; prof. dr Stevica Deđanski, vanredni profesor, naučni saradnik i dr Zoran Milisavljević, naučni saradnik.

Odobrenim akcionim planom projekta sa podprojektima sve faze projekta, sa projektnim zadacima su  jasno definisane.

U okviru akcionog plana projekta i podprojekata za 2023. godinu planirana je Second International Scientific Conference “Challenges of Digitalization in the Business World” koja će se održati u novembru 2023. godine na Alfa BK Univerzitetu, Fakulteta za finansije, bankarstvo i reviziju. u saradnji sa partnerskim institucijama na projektu.

Želimo svim učesnicima projekta srećan početak i puno uspešnih rezultata!!!

Vaš Alfa BK Univerzitet