ODRŽANA JE 15. SEDNICA REKTORSKOG SAVETA PETOG SAZIVA KONFERENCIJE UNIVERZITETA SRBIJE

U sredu, 19. maja 2021. godine, u Svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu održana je 15. sednica Rektorskog saveta petog saziva Konferencije univerziteta Srbije (KONUS).

Sednici, kojom je predsedavala predsednica KONUS rektorka Univerziteta u Beogradu Ivanka Popović, prisustvovalo je 14 članova Rektorskog saveta (od 17, koliko ih ukupno ima), kao i drugi visoki predstavnici univerziteta u sastavu KONUS, ali i predstavnici medija.

Prva tačka dnevnog reda bila je verifikovanje nove rektorke Alfa BK Univerziteta prof. dr Marijane Joksimović, koja dužnost rektora obavlja od prvog aprila 2021.g.

Posle dužeg vremena Sednica je održana uživo, a posle konstruktivnih predloga dogovoreno je da će naredna sednica biti organizovana uskoro.

Sednica Rektorskog saveta, na kojoj je bilo razmotreno 20 tema od značaja za razvoj visokog obrazovanja i nauke u Republici Srbiji, predstavlja podsticaj daljem snaženju saradnje između univerziteta u sastavu KONUS.

Alfa BK Univerzitet će se truditi, i dalje, da daje doprinos radu KONUS-a.