OKGRUGLI STO U ČAST KETRIN MENSFILD

9. oktobra 2023. u 17 časova Fakultet za strane jezike Alfa BK Univerziteta u Beogradu organizuje okrugli sto povodom obeležavanja 135 godina od rođenja i 100 godina od smrti Ketrin Mensfild. Tom prilikom razmeniće se znanja o najprevođenijoj novozelandskoj autorki koja je rado čitana u jugoslovenskoj i postjugoslovenskoj kulturi. Pozivamo one koji podučavaju, istražuju, prevode ili pišu o Ketrin Mensfild da nam do 20. avgusta ove godine pošalju kratku biografiju (do 50 reči) i apstrakt izlaganja (do 250 reči) na imejl fsjketrinmensfild@gmail.com . Molimo Vas da nam u imejlu napomenete da li možete da učestvujte uživo ili onlajn. Sa posebnim zadovoljstvom napominjemo da je Fakultet za strane jezike Alfa BK Univerziteta među retkim institucijama u regiji koji će u godini velikog jubileja posebnu čast ukazati Ketrin Mensfild. Ovo je peti naučni skup koji Fakultet za strane jezike posvećuje nekoj istaknutoj književnici. Prethodna istraživanja su bila posvećena Maji Herman Sekulić (2017), Margaret Etvud (2019) i Alis Manro (2021). Događaj je otvoren za sve ljubitelje dobre književnosti!