Obeležavanje Svetskog dana migranata

Fakultet za strane jezike organizuje okrugli sto Migracije, integracije, kreacije 18. decembra 2023. godine u 17h povodom Svetskog dana migranata. Neke od tema koje će biti razmatrane su specifična pozicija srpskih imigrantskih pisaca u angloameričkoj kulturi i značaj njihovog stvaralaštva u dijaspori. Pored domaćih učesnika, svoja viđenja o konceptu migracije izložiće profesori sa univerziteta u Sjedinjenim Američkim Državama i Australiji (prof. dr Nenad Jovanović i prof. dr Nataša Kampmark). Govoriće se i o istaknutim naučnim publikacijama u Severnoj Americi, kao što je naučni časopis Serbian Studies, u kontekstu promovisanja stvaralaštva autora u rasejanju (prof. dr Svetlana Tomić). Učesnicima će se obratiti i predsednica Srpske asocijacije za kanadske studije (prof. dr Marija Panić) i predstavnik Kancelarije za dijasporu pri Ministarstvu spoljinih poslova (mr Vladimir Koturović). Moderatori skupa biće prof. dr Tijana Parezanović i prof. dr Maja Ćuk.