Početak nove školske godine na Alfa BK Univerzitetu

U ponedeljak 2. oktobra 2023. godine je svečanim prijemom brucoša na Alfa BK univerzitetu otvorena nova školska godina. Nakon intoniranja svečane akademske himne Gaudeamus igitur i državne himne Republike Srbije, studentima su se obratili gospodin Milorad Panjević, predstavnik osnivača u Savetu Alfa BK univerziteta, prof. dr Jovan Veselinović, rektor Alfa BK univerziteta i predstavnik Studentskog parlamenta Jelena Dimovski. Gospodin Panjević je tom prilikom poželeo studentima dobrodošlicu, kao i srećan i uspešan početak studentskog života, uz napomenu da im stoje na raspolaganju široke mogućnosti za sticanje stručnih znanja i veština, uključujući i obimne izvore savremene literature i posvećene nastavnike i saradnike na Univerzitetu.

Rektor, prof. dr Jovan Veselinović je upoznao studente sa strukturom Alfa BK Univerziteta, fakultetima u sastavu Univerziteta i načinom funkcionisanja studenstkog života na Univerzitetu. Istovremeno, poželeo im je uspeh tokom čitavog trajanja studija, sa akcentom na ideji o sticanju odgovarajućih obrazovnih kvalifikacija, prilagođenih potrebama savremenog tržišta rada.

Izuzetno smo ponosni na još jednu generaciju upisanih studenata koji su prepoznali kvalitet i vrednosti obrazovanja na Alfa BK Univerzitetu, i odlučili da se pridruže porodici od preko 25.000 diplomiranih studenata, osnovnih, master i doktorskih akademskih studija. Za prethodnih 30 godina uspešnog rada i postojanja Alfa BK Univerziteta, bili smo rasadnik veoma stručnih i obučenih visokoobrazovanih kadrova različitih profila, koji su svoja znanja upotrebili na najvišim pozicijama u domaćim i multinacionalnim kompanijama širom Evrope. Težimo izvrsnosti jer su naši studenti naša snaga, a tradicija naš oslonac za buduće uspešne poduhvate.

Dobro došli na Alfa BK Univerzitet,

Oduvek i sada!