Realizovana radna poseta rukovodioca projekta u Crnoj Gori

U toku realizacije međunarodnog naučno-istraživačkog projekata Alfa BK Univerziteta,  01/2023 GREEN ECONOMY IN THE ERA OF DIGITALIZATION, rukovodilac projekta prof. dr Marijana Joksimović, redovna profesorka Fakulteta za finansije, bankarstvo i reviziju bila je u radnoj poseti Adriatic Univerzitetu u Crnoj Gori koji realizuje podprojektni zadatak pod nazivom DIGITAL SKILLS AND COMPETENCES FOR GREEN ECONOMY, čiji je rukovodilac prof. dr Nikola Vukčević, vanredni profesor Fakulteta za mediteranske poslovne studije u Tivtu.

Rukovodilac podprojektnog zadatka prof. Vukčević upoznao je rukovodioca projekta profesorku Joksimović o svim  fazama podprojekta u skladu sa usvojenim Akcionim planom, a akcenat je stavljen na prvu fazu podprojekta pod nazivom Generic green skills and competencies for sustainable development koja je planirana da se realizuje tokom 2023. godine. Takođe, su predstavljeni dosadašnji ostvareni rezultati  i predstojeći planovi, sa zaključkom da isti predstavljaju primer dobre prakse koji treba slediti.  Zaključeno je da su ovakvi vidovi radnih poseta i razmene iskustava veoma značajni za jačanje naučno-istraživačke saradnje među institucijama i uspešne realizacije projektih zadataka.

Tokom posete profesorka Joksimović upoznala je doktorande sa pomenutim međunarodnim projektom i pozvala ih da se uključe u naučno-istraživački rad, sa ciljem osposobljavanja za samostalan istraživački rad.