Potpisan ugovor o saradnji sa Univerzitetom “Adriatik” iz Bara

Dana, 19. 07. 2023. godine na Fakultetu za mediteranske poslovne studije Tivat potpisan je ugovor o saradnji između Univerziteta “Adriatik” Bar i “Alfa BK” Univerziteta iz Beograda. Pomenuti ugovor je potpisan na osnovu obostrane želje za uspostavljanje dugoročne naučno – nastavne i poslovno – tehničke saradnje, a u cilju unapređenja edukativne i nastavne delatnosti i prakse, ali i radi sprovođenja zajedničkih istraživačkih projekata.

U narednom periodu pomenuta saradnja biti će realizovana u oblastima osavremenjivanja postojećih nastavnih programa, koncipiranju novih i atraktivnih programa u skladu sa potrebama nacionalnog i međunarodnog tržišta rada ali i u oblasti istraživanja u smislu organizacije zajedničkih naučnih konferencija, simpozijuma i seminara za naučno – nastavno osobolje oba univerziteta potpisnika ugovora.

Tokom sastanka kojem je prisustvovala prof. dr Marijana Joksimović u ime “Alfa BK” Univerziteta iz Beograda i prof. dr Stevo Nikić rektor Univerziteta “Adriatik” Bar, razgovarano je na temu međusobne promocije ustanova i širenjem spektra djelatnosti kao i mogućnostima Erazmus+ razmene nastavnog kadra i studenata oba univerziteta. Takođe, bilo je rieči i o drugim aktivnostima koje su bile od interesa za ugovorne strane.