PREDAVANJE NA COLUMBIA UNIVERSITY, CITY OF NEW YORK

17.11.2015. GODINE DOC. DR SVETLANA TOMIĆ ODRŽAĆE PREDAVANjE NA KOLUMBIJA UNIVERZITETU U NjUJORKU (COLUMBIA UNIVERSITY, CITY OF NEW YORK)

Dr Svetlana Tomić, docentkinja Fakulteta za strane jezike Alfa univerziteta održaće na Institutu za ruske, evro-azijske i istočnoevropske studije (Harriman Institute) Kolumbija univerziteta predavanje pod naslovom USING NEGLECTED LITERARY TEXTS TO UNDERSTAND THE EVOLUTION OF SERBIAN SOCIETY. Tom prilikom predstaviće istorijski, književni i politički značaj memoara istaknutih žena (kraljice Natalije Obrenović, Savke Subotić, Stanke Glišić, Pauline Lebl Albala) u srpskoj kulturi i uporediti ih sa memoarima istaknutih muškaraca tog vremena (Milana Milićevića, Vladana Đorđevića, Jovana Žujovića).

Kolumbija univerzitet spada među najprestižnije svetske univerzitete. Na njemu se školovao, a kasnije i predavao, Mihajlo Idvorski Pupin, jedan od naših najvećih naučnika i zasigurno najznačajnijih srpskih lobista.

Čast nam je i zadovoljstvo da možemo da najavimo gostujuće predavanje naše doc. dr Svetlane Tomić u organizaciji ovako značajne institucije: