PREDSTAVNICI KOMPANIJE HUAWEI TECHNOLOGIES CO.,LTD U POSETI ALFA BK UNIVERZITETU

Kompanija Huawei Technologies Co.,Ltd u svom predstavništvu u Beogradu instalirala je Data centar velikih performansi specijalizovan za veštačku inteligenciju.

Dana 06.07.2021.godine predstavnici kompanije Huawei Technologies Co.,Ltd održali su prezentaciju u prostorijama Alfa BK Univerziteta u cilju korišćenja svoje platforme i edukacije stručnih predstavnika Alfa BK Univerziteta za korišćenje iste.

Predstavnici kompanije Huawei Technologies Co.,Ltd bili su Andson Nie, Director of Cloud and Al business department i Miša Miletić, Cloud & AL Solution Manager for CEE & Nordic European Region, sastanku predstavljanja platforme za veštačku inteligenciju učestvovao je prof. dr Vojkan Nikolić, a ispred Alfa BK Univerziteta bili su prisutni prof. dr Marijana Joksimović, rektor, prof. dr Nemanja Pažin, prorektor za naučno istraživačku delatnost, prof. dr Marija Paunović, dekan Fakulteta za matematiku i računarske nauke i rukovodilac Centra za veštačku inteligenciju i prof. dr Lazar Kopanja, dekan Fakulteta za informacione tehnologije.

Učesnici sastanka su se složili da pristup Huawei platformi za veštačku inteligenciju predstavlja značajan korak, gde bi studenti Alfa BK Univerziteta mogli da rade praktične vežbe i zadatke iz Veštačke inteligencije direktno na platformi, kako bi se izvršavali složeni zadaci u veoma kratom vremenskom roku. Takođe, Centar za veštačku inteligenciju Alfa BK Univerziteta, sa ovakvom platformom i Huawei-om kao partnerom prepozanao je velike mogućnosti za dalje projekte i saradnju, jer je Huawei platforma za veštačku inteligenciju jedna od najboljih platformi za ovu oblast na svetu.