PRIKAZ ZBORNIKA FAKULTETA ZA STRANE JEZIKE U POLITICI

Publikacija Alfa BK Univerziteta u rubrici za kulturu u uglednom dnevnom listu

U štampanim medijima se redovno afirmativno piše o aktivnostima i izdavačkoj produkciji Fakulteta za strane jezike Alfa BK Univerziteta. Tako je 30. maja 2021. u rubrici za kulturu uglednog dnevnog lista Politika objavljen prikaz o Zborniku sa osme međunarodne naučne konferencije, štampanog 2020. godine Jezik, književnost i igra koji su uredili prof.dr Svetlana Tomić, doc.dr Artea Panajotović i prof.dr Aleksandar Prnjat.

Detaljno je predstavljen interdisciplinaran pristup temi. Skrenuta je pažnja da se veza igre, jezika i književnosti ispitivala u različitim književnim vrstama različitih nacionalnih književnosti, kao i u istoriji, sociologiji, psihologiji, ekologiji, plesu… Pažnju su privukla savremena istraživanja, nove metodičke primene u nastavi, formiranje novog studijskog programa.

Posebna nam je čast što je pomenuto i predavanje koje je prva dekanka Fakulteta za strane jezike, prof. dr Nada Todorov, održala na pomenutoj konferenciji kao i prikaz fototipskog izdanja knjige (Branislav P. Milinkov Elementarne igre u mom kraju) koju je prof.Todorov priredila u saradnji sa bibliotekom „Karlo Bjelicki“ u Somboru.