PROFESOR DR ALEKSANDAR PRNJAT U ZBORNIKU SANU

Prorektoru za naučno-istraživački rad Alfa BK univerziteta, profesoru Aleksandru Prnjatu objavljen je rad u zborniku Srpske akademije nauka i umetnosti.

Prof. dr Aleksandar Prnjat, prorektor za naučno-istraživački rad Alfa BK univerziteta održao je u oktobru 2015. godine predavanje na konferenciji posvećenoj obeležavanju 150 godina od rođenja našeg velikog naučnika Jovana Cvijića. Konferencija je održana u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti.Ovih dana, u izdanju SANU, iz štampe je izašao zbornik odabranih radova sa konferencije pod nazivom: 150th ANNIVERSARY OF JOVAN CVIJIĆ’S BIRTH: Proceedings of the International Conference held at the Serbian Academy of Sciences and Arts, October 12-14, 2015.Članak profesora Prnjata Jovan Cvijić on scientific work tretira Cvijićevu metodologiju naučnog rada i njegovu etiku nauke. Alfa BK univerzitet ovim povodom sa ponosom ukazuje da naši profesori objavljuju radove u izdanju najprestižnije naučne ustanove u Srbiji.