REKTORKA ALFA BK UNIVERZITETA, PROF. DR MILA POPOVIĆ-ŽIVANČEVIĆ, UČESTVOVALA NA DVA ZNAČAJNA DOGAĐAJA OD 5 . DO 7. NOVEMBRA 2015. GODINE U BANJA LUCI

Rektorka ALFA BK univerziteta, prof. dr Mila Popović-Živančević, 5.11.2015. godine vodila je sastanak Borda i II Redovni godišnji sastanak RA ICOM SEE, a učestvovala je i na Regionalnim muzejskim susretima u organizaciji RA ICOM SEE, NC ICOM Bosne i Hercegovine i Muzeja Savremene umjetnosti u Banja Luci.

Rektorka ALFA BK univerziteta, prof. dr Mila Popović-Živančević, učestvovala je na dva značajna događaja u periodu od 5 . do 7. novembra 2015. godine u Banja Luci.

Kao predsedavajuća Regionalne alijanse ICOM za Jugoistočnu Evropu-RA ICOM SEE, prof. dr Mila Popović-Živančević 5.11.2015. godine vodila je sastanak Borda i II Redovni godišnji sastanak RA ICOM SEE. Na ovom okupljanju razmatrane su pripreme za realizaciju Regionalne radionice iz preventivne konzervacije: RIO ORG – Reorganizacija muzejskih depoa u Makedoniji, planirane za novembar 2015. Takođe su dogovarane prijave za regionalne projekte za ICOM Grant 2016. Na dnevnom redu bila je i finalizacija projekta Revitalizacija kulturnog i prirodnog nasleđa u regionu Jugoistočne Evrope sa III Regionalnom konferencijom. Dogovaran je i zajednički nastup RA ICOM SEE na Generalnoj skupštini ICOM MILANO 2016, a diskutovalo se i o realizaciji tekućih regionalnih projekata i aktivnosti.

Od 5 do 7. novembar 2015, rektorka ALFA BK univerziteta, prof. dr Popović-Živančević, aktivno je učestvovala na Regionalnim muzejskim susretima u organizaciji RA ICOM SEE, NC ICOM Bosne i Hercegovine i Muzeja Savremene umjetnosti u Banja Luci. Osnovna tema ovog skupa bila je Socijalna inkluzija i savremeni muzej (Social Inclusion and the Contemporary Museum). Prof. dr Mila Popović-Živančević, kao predstavnik i rektor ALFA BK univerziteta, učestvovala je uvodnim izlaganjem na temu Evropski muzejski forum-EMF, Socijalna inkluzija i muzeji sa Balkana.

ALFA BK univerzitet sa zadovoljstvom učestvuje u mnogobrojnim dešavanjima u vezi sa očuvanjem, kako nacionalne, tako i regionalne, evropske i svetske kulturne baštine.

Savremena obrazovna institucija ne sme dozvoliti da kulturno nasleđe bude na margini društvenih interesovanja, te smo i u njegovom očuvanju i promovisanju, kao i UVEK PRVI!