ROĐENDAN FAKULTETA ZA STRANE JEZIKE

Obeleženo šesnaest godina postojanja prvog privatnog fakulteta za filologiju u zemlji

U prostorijama Alfa BK Univerziteta, 30. novembra 2021. godine, obeleženo je šesnaest godina postojanja Fakulteta za strane jezike. Nastavnici i asistenti su sa studentima osnovnih i master studija razgovarali o uspešnoj realizaciji zapaženih naučnih i stručnih projekata i aktivnosti do sad, ali i daljim planovima za razvoj ove prve visokoobrazovne institucije za filologiju u Srbiji.

Cilj naših studijskih programa je da omoguće studentima da steknu znanja i veštine za obavljanje poslova u domenu obrazovanja, prevodilaštva, kulture, izdavaštva, odnosa sa javnošću, međunarodne saradnje i svim oblastima koje zahtevaju profesionalni profil stručnjaka za engleski jezik, književnost i kulturu. Fakultet za strane jezike, tokom cele školske godine, organizuje i brojne vannastavne aktivnosti: edukativne i kreativne radionice, prevodilačke sekcije i gostujuća predavanja, na kojima studenti imaju mogućnost da razvijaju svoje talente i steknu dodatna i šira znanja. Posebno zadovoljstvo nam je da u publikacijama u okviru naše izdavačke delatnosti obezbeđujemo prostor gde mladi istraživači mogu izložiti rezultate svog rada. Neki od najboljih studenata angažovani su na našem fakultetu, gde grade dalje svoju akademsku karijeru kao saradnici i asistenti, a mnogi su školovanje nastavili na univerzitetima u inostranstvu, jer se naše diplome prepoznaju i priznaju širom sveta.