Saradnja Alfa BK Univerziteta i Sportskog saveza Pančevo

U cilju unapređenja edukativne delatnosti, i kao početak dugoročne saradnje, na Alfa BK Univerzitetu je 16. maja 2022. godine sklopljen Sporazum o saradnji između Alfa BK Univerziteta i Sportskog saveza Pančevo.

Dokument su potpisali prof. dr Vladimir Džamić, rektor Alfa BK Univerziteta, i predsednik Sportskog saveza Pančevo, naš najbolji karatista svih vremena, Slobodan Bitević. Potpisivanju ovog Sporazuma prisustvovali su i generalni sekretar Sportskog saveza Pančevo, Dejan Perić, kao i prorektor za nauku Alfa BK Univerziteta, prof. dr Nemanja Pažin.

Ovom saradnjom Alfa BK Univerzitet je svojim studentima Fakulteta za menadžment u sportu pružio mogućnost da svoja teorijska i praktična znanja primene u okviru stručne prakse i volontiranja u organizacijama i klubovima koji su u nadležnosti Sportskog saveza Pančevo.

Predsednik Sportskog saveza Pančevo, Slobodan Bitević, i dalje je aktivni sportista, nezamenljivi je član karate reprezentacije i osvajač je medalja na Svetskom i Evropskom seniorskom prvenstvu. Svojim zalaganjem i iskustvom u sportu, kao i kroz brojne projekte i sportske aktivnosti koje je kao rukovodilac Sportskog saveza Pančevo pokrenuo, doprineo je statusu ovog Saveza, što je rezultiralo priznanjem „Majska nagrada“ za najbolji teritorijalni sportski savez u 2021. godini koje je najveće društveno sportsko priznanje u Srbiji.

Cilj Alfa BK Univerziteta je da sportskim organizacijama i klubovima, obrazovnim i kulturnim  ustanovama ponudi akademski obrazovan i usko-stručni kadar koji će nastaviti da neguje tradiciju Alfa BK univerziteta, a koja nas uči da se do rezultata dolazi marljivim i strpljivim radom. Zato nam je izuzetna čast što smo i u okviru ove saradnje dali šansu našim mladim kolegama da se pokažu u najboljem svetlu i ostvare kontakt sa najperspektivnijom sportskom organizacijom u Srbiji – Sportskim savezom Pančevo.

Alfa BK Univerzitet