SARADNJA ALFA BK UNIVERZITETA I UNIVERZITETA U VALENSIJI

Doktorandkinja sa visokoobrazovne ustanove iz Španije na studijskom boravku na Fakultetu za strane jezike.

Studentkinja doktorskih studija sa Univerziteta u Valensiji Maja Milanović dolazi na tromesečni boravak u Srbiju, na Fakultet za strane jezike Alfa BK Univerziteta. Cilj tog boravka je istraživanje jednog dela njene disertacije koju pod naslovom „Translation and Female Sexual Liberty: Serbo-Croatian in D.H. Lawrence’s novels The Rainbow, Women in Love and Lady Chatterley’s Lover“ radi pod mentorstvom profesora sa Univerziteta u Valensiji, dr Jose Santaemilia Ruiz. Za vreme boravka u Beogradu, u pripremi disertacije koristiće resurse biblioteke Alfa BK Univerziteta, kao i sarađivati sa istraživačkom grupom kolega sa Odseka za anglistiku koju predvodi prof. dr Svetlana Tomić.

Tokom ovog studijskog boravka pažnja će biti usmerena na dva segmenta doktorske teze: 1. istorijske i društvene okolnosti u srpskom i jugoslovenskom društvu (teorijski deo disertacije) i 2. prijem (recepcija) Lorensovih romana Duga, Zaljubljene žene i Ljubavnik Ledi Četerli (praktični deo). Studijski boravak doktorandkinje sa Univerziteta u Valensiji biće realizovan u dve faze: od 6.12.2021. do 6.2.2022. (2 meseca) i od 18.4. 2022. do 18.5. 2022 (1 mesec).