SARADNJA ALFA BK UNIVERZITETA SA “ALLIANCE MEDICA CAPITAL”

Razgovori u vezi sa projektima o veštačkoj inteligenciji pri evropskim fondovima.

Juče je održan sastanak između predstavnika bugarske kompanije “Alliance Medica Capital” i predstavnika Alfa BK Univerziteta.

Gospodin Dimitar Seizov prezentovao je način rada njegove firme i vidove saradnje sa univerzitetima u Bugarskoj u pogledu zajedničkih projekata i fondova Evropske unije u domenu robotike i telekomunikacija.

O perspektivama razvoja Centra za veštačku inteligenciju pri Alfa BK Univerzitu i fakulteta u okviru naše obrazovne ustanove govorili su prof. dr Vojkan Nikolić i prof. dr Maja Ćuk, prorektor za međunarodnu saradnju i razvoj.

Gospodin Seizov je izrazio želju da nas poveže sa centrima i institutima koji se bave veštačkom inteligencijom na vodećim univerzitetima u njegovoj zemlji i posreduje u realizaciji međuinstitucionalnih ugovora i projekata u sferi obrazovanja. Najavio je i posetu našem univerzitetu početkom sledeće godine sa ciljem potpisivanja sporazuma i definisanja konkretnijih oblika saradnje.