SARADNJA SA DRŽAVNIM PEDAGOŠKIM UNIVERZITETOM U ULJANOVSKU

Dogovori sa prestižnom visokoobrazovnom institucijom u Rusiji.

Prošle nedelje, 10. novembra 2021. godine, održan je radni sastanak uživo između predstavnika Državnog pedagoškog univerziteta u Uljanovsku po imenu I. N. Uljanov i profesora Alfa BK Univerziteta.

O nastavnim i vannastavnim aktivnostima na pomenutoj visokoobrazovnoj ustanovi u Rusiji održala je prezentaciju profesorka Olga Smirnik.

Jedan student iz ruske delegacije je izveo zanimljiv muzički performans kao najavu mogućih zajedničkih umetničkih aktivnosti sa kolegama iz Srbije.

Razgovaralo se o unapređenju edukativne delatnosti i projekata od interesa za obe institucije. Kao predstavnici Alfa BK Univerziteta sastanku su prisustvovali profesor emeritus Larisa Jovanović, prof. dr Nemanja Pažin, prorektor za naučnoistraživačku delatnost i prof. dr Maja Ćuk, prorektor za međunarodnu saradnju i razvoj.