ŠEKSPIR, POPULARNA KULTURA I KREATIVNA INDUSTRIJA

Obeležavanje godišnjice rođenja poznatog engleskog književnika kroz spoj tradicije i inovacije

U čast godišnjice rođenja Vilijama Šekspira, na Fakultetu za strane jezike se 27. aprila u 15 sati održava posebna radionica „Šekspir, popularna kultura i kreativna industrija“. Na ovom događaju, u okviru kursa Šekspirove drame, studenti druge godine imaju priliku da predstave odabrana dramska dela ovog značajnog engleskog pisca. Razgovaraće se i o ulozi Šekspira u popularnoj kulturi, filmskim adaptacijama određenih komedija i tragedija i mogućnostima da se književna dela primene u kreativnoj industriji. Događaj se organizuje uživo, uz mere bezbednosti, kao i putem elektronske platforme. Zainteresovani učesnici se mogu prijaviti putem imejla fsj@alfa.edu.rs.