Prof. dr Valentina Budinčić održala seminar pod nazivom ‘Cross-cultural competence in business English communication skills: prospectives and challenges’

Prof. dr Valentina Budinčić održala je danas za studente Ruskog univerziteta prijateljstva naroda seminar pod nazivom ‘Cross-cultural competence in business English communication skills: prospectives and challenges’. Na seminaru, koji je realizovan u onlajn formatu, učestvovali su studenti Filološkog, Ekonomskog i drugih fakulteta Univerziteta iz Moskve. Ovaj događaj predstavlja nastavak uspešne saradnje Alfa BK univerziteta i Ruskog univerziteta prijateljstva naroda, koja je započela prošle godine, kada je profesorka Elena Maljuga, dekanka Departmana za strane jezike na Ekonomskom fakultetu pomenutog prestižnog Univerziteta iz Rusije, održala plenarno izlaganje na godišnjoj filološkoj konferenciji Fakulteta za strane jezike.