STUDENTI FAKULTETA ZA STRANE JEZIKE NA OBUCI ZA SIMULTANO PREVOĐENJE

Studenti četvrte godine Fakulteta za strane jezike imali su priliku da se upoznaju sa osnovnim tehnikama simultanog prevođenja i načinom rada u prevodilačkoj kabini. U saradnji sa specijalističkom školom Master Translation, u subotu 05.06.2021. godine je za naše studente organizovana dvočasovna obuka za simultano prevođenje.

U prijatnoj atmosferi, budući diplomci Fakulteta za strane jezike su poslušali savete iskusnih prevodilaca, suočili se sa izazovima budućeg radnog okruženja i u praksi isprobali stečeno znanje engleskog jezika. Pokazali su se sjajno i potvrdili da je Fakultet za strane jezike s pravom ponosan na svoje studente. Želimo im uspeh u budućoj karijeri i sigurni smo da će, ukoliko se odluče za rad u prevodilaštvu, u značajnoj meri doprineti kvalitetu u struci.