Studenti Fakulteta za strane jezike obeležili “Halloween“

U okviru predmeta Britanska kultura i civilizacija, u ponedeljak, 31. 10. 2022. godine, studenti Fakulteta za strane jezike organizovali su događaj posvećen obeležavanju praznika Halooween“ u kontekstu popularne kulture i digitalnih medija.

Studenti su predstavili značaj obeležavanja ovog praznika u anglosaksonskoj kulturi, povezujući keltsku mitologiju i paganske običaje, ali je razgovor bio posvećen i  drugim značajnim festivalima u ovom periodu godine.

Posebnu pažnju studenti su posvetili pronalasku motiva povezanih sa ovim praznikom u crtanim i igranim filmovima, naglašavajući uticaj filmske industrije i globalnog marketinga, čime je euforija oko proslave „Noći veštica“ (“Halloween“) poprimila globalne dimenzije.

Zadovoljstvo je bilo pratiti izlaganja i prezentacije naših mladih kolega koji su veoma motivisano istražili ove početne aspekte izučavanja britanske kulture, a koji će tek kasnije imati značaj prilikom izučavanja književnosti.

Fakultet za strane jezike

Alfa BK Univerzitet