Studentska tech radionica Science in Media“ na Alfa BK Univerzitetu

U sredu, 21. decembra 2022. godine, u učionici C2 u 16 časova, studenti Fakulteta informacionih tehnologija, Fakulteta za bankarstvo i reviziju i Fakulteta za menadžment u sportu održaće tech radionicu na engleskom jeziku pod nazivom Science in Media.

Kako su danas vesti o nauci i tehnologiji jedne od glavnih tema na televiziji, u novinama, ali i društvenim mrežama, realnost nauke postaje ono što nam se servira u medijima. Za mnoge ljude, mediji su jedini kontakt sa onim što se dešava u naučnim i tehničkim oblastima koje se ubrzano menjaju. Stoga će na ovoj radionici studenti Nikola Rakić, Mihajlo Milojković, Jovan Subotić, Nikola Vranjković, Nikola Milanović, Vukašin Peković, Miloš Zeljković i Nevena Matić dati svoje viđenje odnosa između nauke i medija i pokušati da rasvetle probleme koje se tiču prikaza nauke u popularnim medijima, uključujući televiziju, filmove i društvene mreže, nastojeći da premoste jaz između naučne zajednice i šire javnosti.

Pozivamo profesore, studente i sve zainteresovane da nam se pridruže na ovoj radionici i da podrže naše uspešne mlade, inspirativne i nadasve talentovane kolege.

Događaj možete pratiti i putem linka: https://meet.google.com/nvn-cngs-fwf.

Alfa BK Univerzitet