THE FIRST INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE “COVID-19 AND CHALLENGES OF THE BUSINESS WORLD”

Međunarodna konferencija – THE IMPACT OF THE COVID-19 PANDEMIC ON THE ECONOMY AND THE ENVIRO…
VEST, 18.03.2021
Naučno-stručno društvo za zaštitu životne sredine Srbije, Beograd; ALFA BK Univerzitet Beograd; Univerzitet UNION – „NIKOLA TESLA“, Beograd; Institut za multidisciplinarna istraživanja, Beograd; Institut za opštu i fizičku hemiju, Beograd; Savez inženjera i tehničara, Beograd; Bulgarian National Union of Scientists – Ruse, Bulgaria; University of Ruse „Angel Kanchev“, Bulgaria; Bulgarian National Society of Agricultural Engineers “Engineering and Research for Agriculture”, Bulgaria; Balkan Environmental Association (B.EN.A.)

Pod pokroviteljstvom

Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije

Ministarstva zaštite životne sredine Republike Srbije

Organizuju Međunarodni naučni skup

UTICAJ PANDEMIJE COVID-19 NA EKONOMIJU I ŽIVOTNU SREDINU U ERI ČETVRTE INDUSTRIJSKE REVOLUCIJE

Beograd, 22-24. aprila 2021. godine,

TEMATSKE OBLASTI

Uticaj pandemije COVID-19 na ciljeve održivog razvoja
Značaj Milenijumskih ciljeva razvoja u vreme pandemija infektivnih oboljenja
Intenzifikacija digitalizacije za vreme pandemije COVID-19
Tehnološke inovacije u razvoju pametnih gradova u vreme pandemija
Uloga robotike u industrijskoj proizvodnji i medicini za vreme pandemije
Razvoj novih informacionih tehnologija u cilju obaveštavanja stanovništva o širenju epidemija
Značaj cirkularne ekonomije i čuvanja ekoresursa za vreme pandemije
Nanotehnologije i novi materijali u zaštiti životne sredine i zdravlja čoveka
Biogeohemija i razvoj novih metoda u preventivi i lečenju virusnih oboljenja
Biotehnološki inženjering i zaštita životne sredine
Značaj IoT za rano upozoravanje stanovništva o epidemijama i merama zaštite
Izveštavanje o planovima i rezultatima u oblasti zaštite zdravlja stanovništva za vreme pandemije
Uticaj pandemije na ekonomski razvoj
Distribucija hrane dronovima u uslovima pandemije
Primena dronova u monitoringu životne sredine i praćenju stanja ekosistema
Internet (Internet of things – IoT) i monitoring kvaliteta vazduha
Razvoj ekoturizma u uslovima pandemije
Finansiranje projekata podrške pojedinim ekonomskim sektorima u vreme pandemije
Socioekonomski aspekti pandemije COVID-19

VAŽNE INFORMACIJE I DATUMI

Radovi za naučni skup mogu biti saopšteni na srpskom ili engleskom jeziku. Prijave učešća i apstrakte na srpskom i engleskom jeziku sa ključnim rečima (obima jedna strana ukupno, A4 formata font 12 pt) primamo do 20. marta 2021. na E-mail: ecologica.drustvo@gmail.com.

Apstrakti će biti štampani u Zborniku apstrakata, a recenzirani radovi u časopisu “ECOLOGICA” (M51). Radove do 8 strana A4 formata, font 12, dostaviti elektronskom poštom.

Kotizacija iznosi 12.000 din. Informacije na tel. (+3811) 3244 248.